O firmie

magnus_aircraft_logoMAGNUS AIRCRAFT CORPORATION to nowoczesne przedsięwzięcie, założone i zarejestrowane w Kecskemet na Węgrzech.

Zespół do spraw badawczo-rozwojowych, produkcji oraz zarządzania zebrał ponad 10 letnie doświadczenie w dziedzinie badań i rozwoju w firmie Corvus, która produkuje różne typy samolotów ultralekkich, lekkich samolotów sportowych, jak również słynnego Corvus Racer R540.

Magnus Aircraft Corporation jako grupa międzynarodowa niedawno otwarła swoje ostatnie hale montażowe w Rosji oraz USA. Posiada dobrze rozwiniętą międzynarodową sieć dystrybutorów i agentów wciąż pozyskując nowych członków. Kluczową strategią zespołu Magnus jest to oferowanie nie tylko produkt jako samego samolotu, ale również pakietu szkolno-treningowego dla pilotów. Organizacja AURTE zapewnia szkolenia "Up Set Recovery" oraz z zakresu akrobacji samolotowej, co gwarantuje bezpieczny i profesjonalny sposób latania bardzo wyjątkowym samolotem.

Magnus Aircraft to unikalne rozwiązanie połączenia technologii światowej klasy z możliwością produkcji wysokiej jakości samolotu, w samym sercu Europy.

magnus_fusion_exterior01 magnus_fusion_exterior04 magnus_fusion_exterior03 magnus_fusion_exterior07 magnus_fusion_exterior10

Rozwój

Certyfikaty

magnus_fusion_05

W ciągu ostatnich 3 lat wielozadaniowy samolot Fusion został pomyślnie zaklasyfikowany do kategorii UL, LSA i VLA. Jest on idealnym połączeniem cech samolotów rajdowych i wyścigowych oraz największych zalet technologii kompozytowej.

Najnowszym produktem firmy Magnus Aircraft jest wersja eFusion, napędzana prądem. Dziewiczy lot tego nowego samolotu został przeprowadzony 11 kwietnia 2016 roku.

dulv dulv_mt_l